Manager, Media Relations Norway, NCC Group

Tirsdag 16. august ble første spadestikk tatt på det nye biblioteket i Sarpsborg.
Nylig fikk NCC besøk av Statens vegvesen på asfaltfabrikken på Rugsland utenfor Kristiansand.<br />På agendaen sto CO2-utslipp fra asfaltproduksjonen.
Denne uken kunne de første badegjestene ta i bruk det moderne og klimaeffektive badeanlegget Rud svømmehall i Bærum som NCC Building har bygget.
NCC Industry starter denne uken opp arbeidet med å asfaltere for Sunnfjord kommune. Asfaltkontrakten er fordelt på 8 asfalteringspunkter og arbeidet vil pågå i perioder utover høsten. Etter planen skal all asfaltering være utført i løpet av oktober.
I dag tas nye Silsand barneskole i Senja kommune i bruk. Det ble et helt annet prosjekt enn det NCC gikk i gang med, skriver prosjektleder Fred Pedersen i NCC-bloggen.
I sommer har NCC gjennom sommerjobber lagt til rette for at studenter skal få viktig og relevant erfaring fra byggeprosjekter. Tilbakemeldingene fra studentene er svært gode.
NCC feiret onsdag at tak og vegger på Valle Wood - Norges største kontorbygg i massivtre - er på plass. Signalbygget langs E6 på Helsfyr i Oslo, som er selve kjernen i NCCs milliardprosjekt på Valle, har dermed nådd en helt spesiell milepæl som gir grunn til feiring både hos byggherre, entreprenører og de tusener som om kort tid skal bo eller jobbe i området.
Bane NOR takker NCC og alle som har bidratt i å utbedre skadene etter brannen som førte til stans på Ofotbanen ved Narvik i august.
NCC har lagt gytestein for å lage nye gyteplasser til laks i Espedalselva i Forsand kommune. Dette er et samarbeid på tvers av flere miljøer. Gjennomføringen og planleggingen er gjort av elveeierlaget og Norges Jeger og Fiskeforening Rogaland. UNI Miljø har stått for kartlegging og valg av løsning, og gytegrusen er altså produsert og sortert av NCC Industry.
NCC-selskapet Engebretsen Betong & Mur AS har inngått kontrakt på 25 millioner kroner for betongarbeider og levering av 7500 kubikkmeter med betong til et 17000 kvadratmeter stort lagerbygg for Metacon AS på Øra i Østfold.
NCC og Ratio Arkitekter/Karlsson arkitekter har signert en utviklingsavtale med St. Olavs hospital HF rundt utviklingen og utbyggingen av et nytt rettspsykiatrisk sikkerhetsbygg på Østmarka i Trondheim.