
I løpet av morgentimene 18. desember ble smelte- og snørenseanlegget S/S Terje slept på plass i Oslo havn ved Akershuskaia. I løpet av et par dager vil NCC være klare til å ta imot snø fra Oslogatene.
I stedet for å gi julegave til de ansatte, donerer NCC 1 million svenske kroner til Ingeniører uten grenser i Sverige, som skal bruke pengene til å utvide en skole i Tanzania.
Tirsdag 4. desember stod Asker kommune og NCC klare for å ta i mot elever fra Bondi barneskole som skulle være med på Trygg Trafikk-opplæring inne på Risenga-området. I tillegg fikk elevene et innblikk i det som skjer på en byggeplass og ikke minst hvordan NCC ivaretar sikkerheten på en hektisk byggeplass.
NCC gjennomførte onsdag åpen dag på Valle Wood og nærmere 100 personer fra bransjen tok turen til Valle for å ta en titt på Norges største næringsbygg i massivtre.
Vi har i lang tid sett at Valle Wood vekker interesse utover landegrensene, og nå også i Kina.
NCC deler opp sitt største forretningsområde, NCC Building, til Building Sweden, ledet av Henrik Landelius, og Building Nordics, ledet av Klaus Kaae. Målet er å gi hver enhet bedre forutsetninger for å oppnå lønnsom vekst.
Under Eiendomsdagene i Larvik 31. august mottok NCC ved NCC Property Developments utviklingssjef Christian Hvass Bygghammeren fra Bygg21 for «Beste praksis». Prisen mottas for utviklingen av kontorbygget Valle Wood på Valle i Oslo.
NCC feiret onsdag at tak og vegger på Valle Wood - Norges største kontorbygg i massivtre - er på plass. Signalbygget langs E6 på Helsfyr i Oslo, som er selve kjernen i NCCs milliardprosjekt på Valle, har dermed nådd en helt spesiell milepæl som gir grunn til feiring både hos byggherre, entreprenører og de tusener som om kort tid skal bo eller jobbe i området.
Bane NOR takker NCC og alle som har bidratt i å utbedre skadene etter brannen som førte til stans på Ofotbanen ved Narvik i august.
NCC har lagt gytestein for å lage nye gyteplasser til laks i Espedalselva i Forsand kommune. Dette er et samarbeid på tvers av flere miljøer. Gjennomføringen og planleggingen er gjort av elveeierlaget og Norges Jeger og Fiskeforening Rogaland. UNI Miljø har stått for kartlegging og valg av løsning, og gytegrusen er altså produsert og sortert av NCC Industry.
NCC-selskapet Engebretsen Betong & Mur AS har inngått kontrakt på 25 millioner kroner for betongarbeider og levering av 7500 kubikkmeter med betong til et 17000 kvadratmeter stort lagerbygg for Metacon AS på Øra i Østfold.
NCC og Ratio Arkitekter/Karlsson arkitekter har signert en utviklingsavtale med St. Olavs hospital HF rundt utviklingen og utbyggingen av et nytt rettspsykiatrisk sikkerhetsbygg på Østmarka i Trondheim.
Hele sju norske NCCere fikk utdelt VDC-sertifikater i Stockholm i forrige uke. Martin Fischer, professor i Civil and Environmental Engineering fra Stanford University i California stod for utdelingen. Av de sju som fikk sertifiseringsdiplomene, var tre fra Building Norge og fire fra NCC Infrastructure Norge.
Onsdag og torsdag denne uken ble det gjennomført kurs og øvelse i beredskap og krisehåndtering i forbindelse med NCCs HMS-uke. I samarbeid med bedriftshelsetjenesten Stamina fikk asfaltleggerne i NCC øvd seg på førstehjelp.
Byggebransjen trenger flere yrkesarbeidere. NCC og bransjen samarbeider derfor med utdanningsetaten i Oslo kommune om å løfte kunnskap, kjennskap og entusiasmen rundt yrkesfag gjennom prosjektet "Vi bygger småhus." Denne gangen stilte NCC opp for Morellbakken skole på Grefsen i Oslo.
Det har vært en hektisk helg for de ansatte på driftskontrakt Sør-Østerdalen. Flom har gitt stengte veier og mannskap har vært ute hele helgen.
Mattesenter lanserer nå en utvidet og forbedret versjon av webmatte.no, som er senterets gratis online leksehjelp i matematikk. Nå inkluderes P1 og P2-matematikk – som er minstekravet for å få generell studiekompetanse – i onlinetjenesten.
Drammen kommune har nominert boligkvartalet Losjeplassen Vest til Årets Byggeskikkpris 2018. Prosjektet konkurrerer med sju andre byggeprosjekter i flere ulike kategorier som spenner seg fra bolig og omsorg til handel og næring.
NCC Profilbetong utfører blant annet glidestøp av midtdelere, siderekkverk, kantstein og banketter langs norske og nordiske veier. Og når våren kommer, er det en rekke veistrekninger som behøver oppgradering.
Snøen smelter og søppelet kommer frem. Det fikk NCC-ansatte i Trondheim til å kaste seg på den nye trenden med å kombinere jogging og søppelplukking.